Bize Ulaşın

Wrasse climbing gourami amur pike Arctic char, steelhead sprat sea lamprey grunion. Walleye

Yüzey Suyu Arıtma

Yüzey Suyu Arıtma Nedir?

Nehir ve yüzey sularının kullanıma uygun sulara dönüştürülebilmesi için tasarlanan ve üretilen ürünlere yüzey suyu arıtma sistemleri denilmektedir. Bu üniteler kompakt olarak tasarlandıkları için birçok özellikleri bulunmaktadır ve bu özelliklerden dolayı hem avantaj sağlarlar hem de ekonomiktir. Anahtar teslim halde müşteriye teslim edilirler ve yerleşim olarak daha az alan kaplarlar. Bunun yanında nakil ve kurulum işlemleri kolay olup, inşaat gereksinimlerini minimuma indirme sağlar. 
Ürün kullanımı içerisinde bulunan ölçüm ve seviye sensörleri sayesinde kolayca yapılır. Yüzey suyundan su arıtılma işlemi yapılmaktadır ve bu arıtılan sular yüksek kalitede içme suyuna dönüştürülebilmektedir. Bunun için, ham suyun özellikleri dikkate alınarak ünite çıkışına uygun ünitelerin entegre edilmesi gerekmektedir. Ürünü özellikleri bakımından değerlendirmek gerekirse, içerisinde iki türlü dozaj sistemi mevcuttur.
Hızlı ve yavaş karıştırma ünitesi olmak üzere iki ayrı üniteye sahiptirler. Çöktürme havuzu sistemi ile çamur terfi sistemi bulunmaktadır. Ve bu sistem atık su ile dış maddelerin birbirinden ayrılmasına yardımcı olur ve suyu arıtma düzeyine getirir. Ürünün içerisinde bulunan ara bir depo vardır. Ve isminden de anlaşılacağı gibi ürün ara deposu olarak bilinir. Üründe ayrıca çok katmanlı kum filtreleri ile son klorlama ünitesi bulunmaktadır. Bu sayede kum ve benzeri maddeler sudan arındırılır ve klorlama ünitesi sayesinde de su klorlanarak temizlemenin aşamalarından birisi gerçekleşmiş olur.

Genel olarak Dünya durumuna bakılırsa içinde bulunulan dönemde su kaynakları en aza inmiş durumdadır. Bu şekilde gitmesi durumunda su kaynakları tükenmeye başlayacaktır. Bunun için uygun kalitede su hazırlamanın önemi çok büyüktür. Yüzey su arıtma sistemleri şehirlerin içme suyu ihtiyacı konusunda önem duyduğu bir sistemdir. Bu suların arındırılması için 3 aşamadan geçmeleri gerekmektedir. Bunlar;

 

Yüzey Suyu Filtresi Nedir?

Nehir, göl ve barajlarda bulunan suların kullanılmadan önce içinde bulunan canlı ve cansız maddelerden arındırılması gerekmektedir. Bu arındırma için yüzey suyu filtresi kullanılması gerekir. Birden çok sayıda ve çeşitte filtre bulunmaktadır. Hangisini seçmeniz gerektiğine ihtiyaçlarınız doğrultusunda karar vermenizi tavsiye ederiz. 
Özellikle enerji tasarrufu olan filtreler piyasada satılmakta ve çok fazla tercih edilmektedir. Bunlara ek olarak otomatik geri yıkama özelliği bulunan filtrelerde bulunmaktadır. Otomatik geri yıkamalı filtrelerin kullanımlarının tercih edilmesi işletmeler için büyük oranda enerji tasarrufu sağlamaktadır. Enerji tasarrufu sağlarken aynı zamanda kimyasal madde kullanımı da ortadan kaldırmaya destek olurlar. İhtiyaçlarınıza yönelik filtre seçimi için piyasa araştırması etkili olacaktır.