Bize Ulaşın

Wrasse climbing gourami amur pike Arctic char, steelhead sprat sea lamprey grunion. Walleye

Dezenfeksiyon Cihazları

Dezenfeksiyon Cihazı Nedir?

Dezenfeksiyon Sistemleri, başta içme suyu olmak üzere kullanılmış, atık veya artezyen sularında mevcut olabilecek virüs, bakteri, mantar ve diğer patojenik mikroorganizmaların süzülerek sağlık sorunu oluşturamayacak düzeye indirilmesi işlemlerinde başrol oynar.
Birçok dezenfeksiyon sistemi türü vardır. Bu sistemler arasında en sık tercih edilenler ise; Klor dozaj, ozonlama ve ultraviyole sistemleridir.

Bunlar gibi büyük çaplı sistemlere ihtiyaç duyulmayan yerlerde dezenfeksiyon cihazları ile de bu dezenfeksiyonu elde etmek mümkündür. Endüstriyel boyutlarda tercih edilen dezenfeksiyon cihazları genelde ozon jeneratörleridir. Ozon gazı bilindiği üzere kalıntı bırakmayan doğal bir dezenfektandır. Diğer dezenfektan yöntemlerinden çok daha güçlüdür. Ozon, organizmaların hücre duvarlarını yıkar ve tüm virüsler, bakteriler, mantarlar, mayalar ve küfler üzerinde yıkıcı bir etkiye sahiptir. Sürekli teneffüs edilmediğinde insan sağlığına zararlı değildir.

Ozon jeneratörleri, ortamdaki solunan havayı ozon gazına çevirerek üretimini gerçekleştiren jeneratörlerdir. Kötü koku ve renk giderilmesi, iç ortam havasının temizlenmesi ve düşük işletme maliyetlerinden ötürü ozon jeneratörleri sıkça tercih edilen dezenfeksiyon cihazıdır.

Dezenfeksiyon Cihazları Kullanım Alanları Nelerdir?