Bize Ulaşın

Wrasse climbing gourami amur pike Arctic char, steelhead sprat sea lamprey grunion. Walleye

Hydroflow Kireç Önleme Cihazları

Hydroflow Kireç Önleme Cihazı Nedir?

Hydroflow frekans jeneratörleri, frekans teknolojisinin önemli buluşlarından biridir. Bu frekans jeneratörleri hem su tesisatlarındaki kireçlenmenin önüne geçmek hem de var olan kireçlenmeyi zamanla yok etmek amacıyla kullanılırlar.

Peki, kireçlenme nasıl meydana gelir? Suyun içinde bulunan Magnezyum Karbonat (MgCO3) ve Kalsiyum Karbonat (CaCO3) bileşikleri, su ısındıkça kristalleşmeye başlar. Bu kristaller çoğaldıkça büyürler ve katı hale dönüşürler. Su ne kadar sıcaksa kristalleşme o kadar hızlı meydana gelir. Bunun sonucunda da halk arasında ‘kireçlenme’ dediğimiz faktör ortaya çıkar.

Hydroflow kireç önleme cihazları tam da bu noktada bize yardımcı olurlar. Ürettiği frekanslar sayesinde suyun içindeki kireç yapıcı bileşenlerin kristalleşme özelliklerini bozar. Oluşan ufak kireçtaşlarının ise herhangi bir yere yapışmadan suyun akışını izleyerek sistemi terk etmesini sağlar. Bir İngiliz markası olan Hydroflow şu an dünyanın birçok ülkesinde su sistemlerinin kireçten korunmasını sağlamak amacıyla tercih ediliyor. Hydroflow’un şu ana kadar bahsettiğimiz sistemlerin aksine, oldukça küçük ama bir o kadar da etkili bir cihaz olduğunu söyleyebiliriz.

Hydroflow cihazını şimdiye kadar bahsettiğimiz sistemlerden ayıran özellikler mevcuttur. Bunlardan ilki montaj noktasının çapına göre Hydroflow cihazının modelinin seçilebilir olmasıdır. Bu aşamada suyun akış hızı veya sertliği önem taşımaz. Su borusu üzerine kelepçe misali takılan Hydroflow kireç önleme cihazları için önemli olan tek şey montaj noktasının çapıdır. Bir diğer ayırıcı özelliği ise, hydroflow’un ürettiği radyo dalgaları sadece cihazın takıldığı noktadan geçen suya etki etmez. Suyun iletkenliğinden yararlanarak sistemi sürekli olarak etkisi altında tutar. Su tesisattan ayrılana kadar radyo dalgasının etkisi altında kalmaya devam eder.

Hydroflow cihazlarından yayılan bu radyo dalgalarının çevresindeki herhangi bir cihaza veya insan sağlığına herhangi bir zarar verme ihtimali yoktur. Avrupa güvenlik limitlerine uygun olan radyo dalgalarına sahip Hydroflow cihazları, sağlık kuruluşlarında ve uluslararası havaalanlarında senelerdir faaliyet göstermektedirler. Hydroflow adından da anlaşılacağı üzere bir kireç önleme cihazıdır. Peki, önceden oluşmuş kireçler üzerinde etkisi yok mudur? Tabii ki vardır. Hydroflow yaydığı radyo dalgalarıyla önceden oluşmuş kireçtaşlarını da yavaş yavaş çözerek pek çok kimyasalın yapamadığını yapar ve bu süreçte sisteme hiçbir zarar vermez. Bu nedenle sistemdeki gerekli kimyasal kullanımı da azalacağından ekonomik açıdan da fayda sağlar.

Hydroflow sabit modellere sahip olsa da özel ölçü isteklerine göre de imal edilebilir. ½’’ boru çapından başlayarak her çaptaki boru için modeller imal edilebilmektedir. Şu anda bilinen imal edilmiş en büyük cihazın çapı, 700mm dış çapı olan bir boruya monte edilmeye uygun şekildedir. Az enerji tüketmesi ile de tüketicilerin dikkatlerini üstüne çeken Hydroflow cihazları, saatte ortalama 1 watt (ev modelleri için geçerlidir) ile 50 watt (endüstriyel modelleri için geçerlidir) arasında enerji tüketmektedir. Bunun yanında cihazın bakım, boru tadilatı veya yedek parça gerektirmemesini de göz önünde bulundurursak uzun ömürlü bir cihaz olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Alüminyum eloksal kaplama üzerine elektrostatik boyası sayesinde Hydroflow cihazları bozulma veya paslanma sorunu yaşamazlar. Bunların yanında artı olarak bu cihazlar sudan etkilenmeyen bir malzeme ile de izole edilirler. Hydroflow kireç önleme cihazlarının kullanım alanları oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Kireçtaşı oluşabilecek bütün sistemlerde etkilidir. Eğer sizin de evinizde veya işletmenizde kireçlenme problemi varsa Hydroflow cihazları bu probleminizi temelinden çözecektir.

Hydroflow Kireç Önleme Cihazı Etkili Montaj Noktası Neresidir?

Hydroflow cihazlarının etkili montaj noktası soğuk su girişleridir. Su büyük depolarda bekletiliyorsa, bu sistemlerden sonra gelen pompa basma hatlarına montajı yapılabilir. Evlerde ise tesisat boruları duvarların içinde olduğundan en uygun yer şofbenin su girişidir.

Hydroflow Kireç Önleme Cihazı Avantajları Nelerdir?

Hydroflow Kireç Önleyici Kullanım Alanları