Bize Ulaşın

Wrasse climbing gourami amur pike Arctic char, steelhead sprat sea lamprey grunion. Walleye

Servis Detayları

1

Evsel Su Arıtma Sistemleri

Evsel su arıtma sistemleri

Evsel su arıtma cihazlarını iki kategoriye ayırabiliriz. Bunlar evsel  su yumuşatma cihazları ve evsel su arıtma cihazlarıdır. Evlerde ve ofis gibi küçük mekanlardaki içme suyu ihtiyacını karşılamak ve musluk suyunu arıtmak için su arıtma cihazları kullanılır. Evsel su arıtma cihazlarının temel amacı, musluklardan akan şebeke suyunu arıtarak sağlıklı ve içilebilir bir suya dönüştürmektir. Evsel su arıtma cihazı, yemeklerde, içme suyu olarak veya meyve ve sebzeleri yıkamak için gerekli temiz suya erişim imkanı sağlar. Piyasada bir çok evsel su arıtma cihazı bulunmaktadır. Evsel yumuşatma cihazları ise evlerde bulunan cihaz ve eşyalarımızı kireçlenmeden koruyan cihazlardır. Bu cihazın suyu daha çok kullanım suyu içindir. Eğer içmek için alacaksanız evsel ters ozmoz cihazı almanız gerekmektedir.

Arıtma Cihazının Faydaları:

 • Daha lezzetli bir su.
 • Kurşun ve diğer kirleticileri ortadan kaldıracaktır.
 • Kanser riskini azaltabilir.
 • Toksinleri giderebilir.
 • Paranız cebinizde kalacak.

 

Yumuşatma Cihazının Faydaları:

 • Evde yumuşatılmış su kullanmak öncelikle daha az deterjan kullanılmasını sağlar.Suyun sertliği düştüğünde temizleyici özelliği arttığı için az deterjanlar daha temiz kıyafetler elde edilir.
 • Sert su ile yıkanan giysilerde deterjan kalıntıları olur ve bu nedenle ortaya kirli ve donuk bir görüntü çıkar.
 • Bulaşık makinesinde yıkanan eşyalar da çizilmez ve daha temiz olur.
 • Şofben, kalorifer ve suyla çalışan diğer makinelerin zarar görmesinin önlenmesine yardımcı olur.
 • Banyoda yumuşatılmış su kullanmak ise cildi kurutmaz, kepeği önler ve saç boyasının uzun süre akmadan kalmasını sağlar.
 • Endüstriyel alanda su yumuşatma cihazı kullanmak da cihazların kullanım ömrünü uzatır.

 

Yardım etmek için buradayız!

Teknik desteğiniz var mı?
Profesyonel ekibimiz ile daima hizmetinizdeyiz. İletişim numaralarımızdan bize ulaşabilir ve aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.
Filtreler ne sıklıkla değiştirilir?
Filtrelerin değişim aralığı her bölge ve ev için değişmektedir. Bazı bölgelerin suyu diğer bölgelere göre daha kirli gelmektedir bu sebeple filtreler daha hızlı dolmaktadır. Evden eve değişmesinin sebebi ise evin su tesisatında kullanılan boruların içinde bulunan kirliliğe göre değişmektedir. Mesela sıfır bir eve oturursanız evinizin tesisatı yeni olduğundan su hattı kirli olabilmektedir.
İçme suyu mu yoksa kullanım suyu cihazı mı almalıyım?
Kararsız kaldıysanız iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz. İhtiyacınıza göre size hangi cihazın gerekli olduğunu karar verelim.

Bize Güvenen Müşterilerimiz